Ako | My Sme Les - občianska iniciatíva

 Ako?

Silný les

Vieme ako na to

Tak ako každý strom robí les silnejším, tak aj my sme s každým z vás silnejší. Veríme, že spoločne dokážeme dosiahnuť zmeny. Politici si všímajú najmä dve veci - peniaze a hlas dostatočne veľkého počtu voličov. Spolu preto tvoríme silný hlas verejnosti a staviame sa na stranu prírody. Ako komunita podporujeme aktivity ochranárov a realizujeme aj vlastné aktivity s cieľom vytvoriť tlak na tých, ktorí rozhodujú o lesoch.

Naše ciele

Úspech

S podporou verejnosti sa podarilo ochranárom zachrániť Tichú a Kôprovú dolinu v Západných Tatrách. Napriek veľkému tlaku a odporu štátnych predstaviteľov je dnes na tomto mieste nádherná divočina a postupne silnejúci les.

Nazri do divočiny

Zmena

Na Slovensku nepotrebujeme ťažiť drevo v národných parkoch. Ak v nich dokážeme skutočne chrániť lesy a ťažbu nahradiť citlivým turizmom, dokážeme z toho dlhodobo profitovať my všetci, nielen úzke záujmové skupiny!

Turizmus bez ničenia prírody

Podpora

Aktívne ochranárske organizácie potrebujú našu podporu. Tam kde v ochrane prírody zlyháva štát, snažia sa svojou činnosťou ochrániť divokú prírodu. Píšu listy, podávajú sťažnosti, organizujú petície a protesty, zúčastňujú sa správnych konaní aj súdnych procesov, vzdelávajú a informujú verejnosť, kupujú lesy, aby ich mohli chrániť. Podarilo sa im už zachrániť lesy v Tatrách, na Čergove, Vihorlate, vo Východných Karpatoch, Veľkej Fatre či Strážovských vrchoch. Stále je to však málo. My sme pripravení podporovať ich aktivity, aby boli jednotlivci či organizácie snažiace sa o ochranu prírody ešte silnejšie a úspešnejšie.

Sledujte našu stránku na Facebooku a buďte aktívni.

Ak sa ti iniciatíva My sme les páči a má podľa teba zmysel, môžeš ju podporiť aj finančne.

MY SME LES - občianska iniciatíva

Sme ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku.

info@mysmeles.sk

My sme les na Facebooku

My sme les na Instagrame