LES JE NA TEBE | My sme les

LES JE NA TEBE

Pomôž ochrane horských lesov a rozširovaniu bezzásahových území, podpor iniciatívu MY SME LES . Obleč si verejne svoj názor a ukáž, že aj TY SI LES.

Tričká Les je na tebe, My sme les

Stredoeurópsky les je pestré spoločenstvo tvorov, od tých najmenších vyskytujúcich sa v pôde, vode či ovzduší, až po tých najväčších - z lesných šeliem je to napríklad medveď hnedý či zo stromov jedľa biela. Každý tvor v ňom má svoje nezastupiteľné miesto a úlohu. Príroda presne vie, kde a pre koho je kto potrebný a po milióny rokov dohliada nad týmto dokonalým (eko)systémom. Človek sa od nej môže mnohému naučiť pre svoj život, pokiaľ je vnímavým pozorovateľom.

Po úspešnej crowdfundingovej kampani “Moje srdce patrí lesu” presne pred dvomi rokmi, vďaka ktorej ste sa cez tričko s logom My sme les s nami prepojili, prichádzame s jej pokračovaním v novej podobe “Les je na Tebe”. Do tejto kampane svojim jedinečným dizajnom prispel Dodo Dobrík, držiteľ prestížneho dizajnérskeho ocenenia D&AD, ktorý tiež vystupuje pod svojim alter egom “Herbár mesta” a prednáša o jedlých burinách. Cez Dodov dizajn prenesieme les do tvojho šatníka a predstavíme jeho pestrosť. Na tričko, ponožky a buffku sme umiestnili listy, plody a vetvičky najčastejšie sa vyskytujúcich stromov v národných parkoch na Slovensku: jarabina, dub, buk, breza, čerešňa vtáčia, lipa, jaseň, brest, osika, javor, smrekovec, borovica, smrek a jedľa. Spoločne s listami, plodmi a vetvičkami sa na tričkách objaví aj výrok “Do lesa idem oslobodiť svoju myseľ a nájsť svoju dušu” od Johna Muira, amerického Erika Baláža. John Muir bol známym obhajcom divokej prírody v Spojených štátoch amerických a zakladateľom Národného parku Yosemity a Národného parku Sequoia.

Tvoj nový výletný outfit od My sme les, vhodný na turistické výlety v národných parkoch, ale aj v rozpálených uliciach miest, môže byť Tvoj, ak finančne podporíš naše aktivity za zachovanie minimálne 5 % pre prírodu - bezzásahových a prísne chránených území prírody na Slovensku. Vašu podporu použijeme prostredníctvom nadačného fondu My sme les na informovanie, motivovanie a zapájanie ďalších ľudí s cieľom presadiť zásadné zmeny a konkrétne riešenia v ochrane prírody.

Ako poďakovanie od nás si môžete vybrať kvalitné fairtrade EKOtričko s dvoma originálnymi potlačmi. Jeho nosením spoločne ukážeme, že je nás veľa, komu záleží na lesoch a prírode. Aj vy sa tak stanete súčasťou MY SME LES a vaše tričko bude vidieť oveľa viac ľudí, ktorých váš postoj môže povzbudiť a pozitívne ovplyvniť.

Tričká sú zo 100 % biobavlny s certifikovanou potlačou a garanciou splnenia prísnych etických (Fair Wear), zdravotných (Oeko-Tex) a ekologických požiadaviek (GOTS). Jeho výroba prebieha udržateľným spôsobom a zamestnanci pracujú vo férových podmienkach a v zdravotne bezpečnom prostredí. Vybraný výrobca Stanley/Stella v zastúpení Merchyou podporuje zodpovedný prístup k životnému prostrediu.

Podporte našu iniciatívu a myšlienku za zachovanie minimálne 5 % pre prírodu - bezzásahových a prísne chránených území prírody na Slovensku. Vašu podporu použijeme prostredníctvom nadačného fondu My sme les na informovanie, motivovanie a zapájanie ďalších ľudí s cieľom presadiť zásadné zmeny a konkrétne riešenia v ochrane prírody. Ako poďakovanie od nás si môžete vybrať kvalitné fairtrade EKOtričko. Jeho nosením spoločne ukážeme, že je nás veľa a že sme reálni ľudia, ktorým úprimne záleží na lesoch a prírode. Prečítajte si o tom viac.

LES JE NA TEBE je crowdfundingová kampaň, ktorá bude trvať do 5. septembra 2021. Rezervované tričká, ponožky a buffku ako poďakovanie za vašu finančnú podporu budeme distribuovať až po jej ukončení, na konci septembra. Veríme, že čím viac peňazí sa nám aj vďaka vám podarí vyzbierať, tým viac efektívnych aktivít zrealizujeme. O konkrétnych činnostiach a o tom, ako vašu podporu využijeme, vás budeme priebežne informovať. Úprimne ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcem darovať nasledovnú sumu a nechcem za to darček

Podporiť

0 %
 €
Vyzbieraná suma
20 000 €
Skúsme vyzbierať

Chcem podporiť sumou 15 € a ako poďakovanie si vyberám:

Chcem podporiť sumou 20 € a ako poďakovanie si vyberám:

Dámske tričko s výrokom

Podporiť sumou 20 €

Dámske tričko s logom

Podporiť sumou 20 €

Pánske tričko s výrokom

Podporiť sumou 20 €

Pánske tričko s logom

Podporiť sumou 20 €

Chcem podporiť sumou 35 € a ako poďakovanie si vyberám:

Dámske tričko s výrokom a ponožky

Podporiť sumou 35 €

Dámske tričko s logom a ponožky

Podporiť sumou 35 €

Pánske tričko s výrokom a ponožky

Podporiť sumou 35 €

Pánske tričko s logom a ponožky

Podporiť sumou 35 €

Chcem podporiť sumou 50 € a ako poďakovanie si vyberám:

Dámske tričko s výrokom, ponožky a Buffka

Podporiť sumou 50 €

Dámske tričko s logom, ponožky a Buffka

Podporiť sumou 50 €

Pánske tričko s výrokom, ponožky a Buffka

Podporiť sumou 50 €

Pánske tričko s logom, ponožky a Buffka

Podporiť sumou 50 €

MY SME LES - občianska iniciatíva

Sme ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku.

info@mysmeles.sk

My sme les na Facebooku

My sme les na Instagrame